ADINIZ
E-POSTANIZ
DEPARTMAN
MESAJINIZ
Farmakotek Gıda İlaç ve Sağlık Hizmetleri San. ve Dış. Tic. LTD. ŞTİ.
ADRES
Namık Kemal Mahallesi Doğan Araslı Bulvarı üzeri 14. Sokak No:2 Temka İş Merkezi Kat:5 Esenyurt / İstanbul
TELEFON / FAKS
+90 212 879 10 29
E-POSTA
info@farmakotek.com.tr
Dr. Muhammed Ömer Nazar

1950 senesinde Ürımçı-Uygur bölgesi /  Hotem ili, Aksaray kasabasında dünyaya geldi. Babası da profesör hekimdi. Üstün zekası yüzünden, sınıf atlatılarak ilkokulu 3 senede bitirmiştir. Ortaokul ve liseyi de birincilikle bitiren Dr. M.Ömer Nazar, 1976 yılında tıp fakültesini bitirmiş, mezuniyetten sonra da aynı üniversitede öğretim görevlisi olarak seçilmiştir.

 

Daha sonra, yeni kurulan Ürımçı-Uygur Tababet Araştırma Hastanesi'nin talebi üzerine araştırmacı olarak burada vazifeye başlamıştır. İlk araştırması şeker hastalıkları üzerine olmuştur.

 

1978 yılında aynı araştırma hastanesinin başhekimliğine getirilen Dr. M.Ömer Nazar, bunun yanı sıra hem araştırmalarına devam ederken, doktorlara da mukayeseli tıp üzerine (yani aynı hastalığı modern tıp bilgisine göre, tabii bitkilerle tedaviye göre ve perhiz tedavisine göre karşılaştırılmalı olarak) uygulamalı ders vermeye başlamıştır.

 

Başhekimi bulunduğu Uygur Tababet Hastanesi, modern tıpta tedavisi iyi sonuç vermeyen hastalıklar üzerinde araştırmalar yapıyordu. Bu hastalıkların başında kanser, vitiligo, sedef, astım, allerjik hastalıklar gelmekteydi.

 

1978 yılında Uygur Tıp Tarihi isimli ilk eserini yazmış ve Uygurca, Çince olarak yayınlanmıştır. Bu çalışması, Çin devleti sınırları içerisinde genç yazarlar dalında 2. başarılı çalışma olarak seçilmiştir.

 

1983 yılında Uygur Tıp Ansiklopedisi'nin, tarih, sinir sistemi hastalıkları ve şeker hastalıkları bölümlerini yazmıştır. Uygur tıp ilmi konusunda hazırladığı dersliklerle de doktorlara eğitim vermeye devam etmiştir.

 

1986 yılında Şeker hastalığı konusunda 2. kitabını hazırlamış ve Uygurca yayınlanmıştır.

 

1987 yılında da "İnsanların Mizacları ve Karakter Hastalıkları" adında 3. kitabını hazırlamış ve Uygurca yayınlanmıştır.

 

1989 yılına kadar, araştırma ve başhekimliğe devam eden Dr. M.Ömer Nazar, Japonya'da da "Çocukların Zeka Teşhisi" hususunda ihtisas yapmıştır.

 

1978 yılında uzman doktor olan Dr. M.Ömer Nazar, 1982 yılında Yrd. Doçent Doktor, 1986 yılında Doçent Doktor, 1988 yılında ise Profesör oldu.

 

1989 yılı sonunda babasının da vasiyetini dikkate alarak Ürımçı-Uygur bölgesinden ayrılan Dr. M. Ömer Nazar, Suudi Arabistan'â gitti.

 

1991 yılında Türkiye'ye geldi. Türk vatandaşlığına geçti.

 

1996 yılında "El Merkezil Arabi İlaç Tabii Hastanesi"nin talebi üzerine tekrar Suudi Arabistan'a gitti. Bu hastanede 2 yıl profesör olarak görev yaptı. Burada da özellikle dalga tedavisi üzerine çalışıp araştırmalar yaptı.

 

1998 yılında tekrar Türkiye'ye dönen Dr. M.Ömer Nazar, bu tarihten beri "Gebze İleri Teknoloji Üniversitesi"nde:

 

 • Moleküler Biyoloji
 • Genetik Bilimi
 • İyileşmeyen Egzama Hastalıkları
 • Vitiligoz (Beyaz lekeler)
 • Sedef Hastalıkları
 • Astım, Bronşit Hastalıkları
 • Kanser Hastalıkları
 • Ülkemizde Rastlanmış 13 Farklı Böbrek Taşı Hastalıkları
 • Böbrek Yetmezliği

 

konularında araştırmalar yapmaktadır. Ayrıca:

 

 • Biyoloji
 • Biyokimya

 

konularında doktora öğrencilerine dersler vermektedir.

 

Akademik çalışmalarının dışında ise İstanbul'da kendisine ait özel muayenehanesinde hastalarına hizmet vermektedir.